Salming - tabulka velikostí
Připravili jsme pro vás jednoduchého průvodce, díky kterému budete mít všechny potřebné informace.
Velikostní tabulka - oblečení Salming
Běžecké boty Salming
Doporučujeme vybírat velikost podle délky vnitřní stélky v cm. Stélka se měří od samotné špičky po patu (po místo, kde se vložka začne na patě zvedat).
Berte v potaz vlastní zkušenosti s ostatními botami, které máte, případně se podívejte na jazyk bot, které vám sedí perfektně. Na jazyku byste měli najít informaci o délce bot v cm. Tato informace je označována jako CM nebo JPN.
Pokud nemáte botu, se kterou můžete vybíranou obuv porovnat, změřte svoje chodidlo od paty po nejdelší prst a k délce přičtěte 0,5 až 1 cm. Chodidlo při delších bězích může lehce natékat, proto pro delší běhy doporučujeme volit minimálně o 0,5 cm větší obuv než na krátké tratě.
Jak vybrat velikost kompresních návleků
Aby komprese měla efekt a fungovala, je třeba použít vhodnou velikost kompresního oblečení. U sortimentu Royal Bay proto vybíráte správnou velikost podle velikosti svalu a ne jen podle konfekční velikosti či velikosti chodidla.
Před nákupem kompresních lýtkových návleků Royal Bay je třeba změřit obvod lýtkového svalu v nejširším místě.
Sálové boty Salming
Jak vybrat sálové boty?
Pro hráče (florbal, squash, badminton, házená)
Sálové boty jsou jedna z částí výbavy sportovce, která má přímý vliv na správný vývoj pohybového aparátu, a slouží také jako prevence zranění. Všechny boty v naší nabídce sálových bot jsou konstruovány pro dynamické halové sporty jako florbal, házená, squash nebo badminton. Projevuje se to především podrážkou z pevného materiálu, rozšířenou malíkovou hranou, stabilizačními prvky na svršku boty, vyšším profilem podrážky (více materiálu na podešvi), pevným patním košíkem a jinými. Níže uvádíme specifikace konkrétních modelů pro lepší orientaci v rozdílech mezi nimi.
Doporučujeme vhodně vybrat obuv dle specifikace sportu, Vaší tělesné konstituce a vytížení, kterému chcete botu vystavit. Obecně bychom mohli rozdělit dvě základní skupiny dle zpracování a použitých materiálů.
První je rekreační a amatérské sportovní zatížení. Při konstruování se předpokládalo, že uživatel bude boty používat na pravidelnou lehkou zátěž (např. 2x hodina týdně) čemuž je uzpůsobena cena a tím pádem materiály, ze kterých je bota vyrobena.
Druhou skupinou je výkonnostní a vrcholové zatížení. U bot se předpokládá, že hráč bude boty pravidelně intenzivně zatěžovat (2x a více za týden). Poskytují tedy více stabilizačních prvků, aby se co nejvíce eliminovalo riziko zranění i při extrémních změnách pohybu v té nejvyšší rychlosti. Častokrát na botách najdeme specificky vyztužená namáhaná místa, a naopak sofistikovanější polstrování pro maximální komfort.